جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

تعامل با فرمانداری ها برای ارتقا آگاهی سیاسی امنیتی اجتماعی موضوع مهاجرین

تعامل با فرمانداری ها برای ارتقا آگاهی سیاسی امنیتی اجتماعی موضوع مهاجرین
جلسه شورای تامین شهرستان شمیرانات به ریاست سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات با موضوع اتباع خارجی و با حضور منصور حاجی سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران و اعضای شورا و روسای دستگاه های اجرایی شمیرانات برگزار شد.

به گزارش رسانه اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران ، سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات با بیان تاریخچه و اشتراکات فرهنگی میان ایران و افغانستان اذعان داشت : بنابر ملاحظات شخصی افغانستان را همواره کشوری می دانمم که دارای اشتراکات فرهنگی و مذهبی با ایران است . و زمانی جزیی از ایران بوده است و در شاهنامه هم به سنگان و هیرمند و هرات اشاره شده است .

ایشان افزود ، افغانستان همواره طبق سنوات قرن اخیر درگیر جنگ و مصائب فراوان بود و مردم این کشور به اجبار تن به مهاجرت داده اند . 

وی ادامه داد : ما شاهد آسیب های اجتماعی زیادی در خصوص اتباع هستیم که برای کاهش این گونه آسیب ها باید در قدم اول  ابعاد حضور مهاجرین آگاهانه بررسی کنیم .

حاجی در ادامه به دلایل حضور در این جلسات اشاره کرد و گفت : علت حضور ما در این جلسات پاسخ به ابهامات و شبهاتی است که بسیاری از فرمانداران و اعضای شورای تامین با سردرگمی در بحث اتباع با آن مواجهند . 

 

سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران در پایان اعلام کرد : پیش از این تعامل با فرمانداری ها در خصوص اتباع کمرنگ بوده که مدیریت اتباع در استان تهران را بعضا با چالش های زیادی روبرو کرده است اما تعامل با فرمانداری ها و حضور در جلسات شورای تامین شهرستان ها و برگزاری کارگاه های آموزشی توسط اداره کل اتباع برای ارتقا آگاهی سیاسی امنیتی و فرهنگی اجتماعی همکاران مان در فرمانداری ها را در دستور کار خود قرار داده ایم .

۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۱۹
کد خبر : ۷۲

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید